Gyakornok hirdetés

A Demokratikus Jogok Fejlesztéséért Alapítvány két gyakornokot keres Celebrating Solitarity c. projektjébe. A nemzetközi projekt keretein belül hat európai országban térképezünk fel nagy önszerveződő szolidaritási akciókat, kezdeményezéseket és szereplőiket, és egy átfogó digital storytelling platformon mutatjuk be őket a nagyközönségnek.

A gyakornokok feladatai:

  • Interjúk készítése menekülteknek segítő önszerveződő csoportok tagjaival, önkénteseivel, menekültekkel Magyarországon.
  • Interjúalanyok azonosítása, kapcsolatfelvétel, időpontegyeztetetések, az 1956/57-ben magyar menekülteknek segítő osztrák önkéntesekkel, önszerveződőkkel interjúkat készítő munkatárs részére.
  • Hanganyagok vágása, feltöltése, archiválása, kísérőszövegek írása, szövegátirat (transcript) készítése a fordítónak, fordítások koordinálása.
  • Képek azonosítása, beszerzése, archiválása.
  • Közösségi média tartalmak készítése (Facebook, Tumblr), hirdetések kezelése, adminisztrációja.

A jelentkezésnek nem feltétele a hangfelvételek készítésében, szerkesztésében szerzett tapasztalat vagy szaktudás.

A gyakornoki idő alatt megtanulod a hangfelvétel, a vágás és szerkesztés alapjait és gyakorlatot szerzel

  • interjúk készítésben, interjúalanyok felkutatásában,
  • digitális történetmesélésben,
  • közösségi média használatban és non-profit marketingben, és még sok minden másban.

Ezekről természetesen ajánlólevelet és LinkedIn ajánlást kapsz tőlünk.

A jelentkezésnél előnyt jelent elsősorban:

  • A talpraesettség, jó kommunikációs készség.
  • Ha a van tapasztalatod önszerveződő csoprttal, voltál már aktivista, önkéntes.
  • Ha menekültválság idején aktív civil csoportok (Migration Aid, Segítsünk Együtt a Menekülteknek, MigSzol) közül legalább egyet közelebbről ismersz, esetleg részt is vettél/veszel benne.

További előny lehet:

  • közösségi média tapasztalat
  • online marketing, közösségi média hirdetések tapasztalat
  • íráskkészség
  • nyelvtudás (angol, német, arab, urdu, afgán...)

Kezdés: 2017. január-február
Időtartam: min. 6 hónap, max. 12 hónap

FaLang translation system by Faboba